Een kwart van de Nederlandse werknemers kan zich geen vakantie veroorloven en blijft daarom thuis in de zomer
Uit de vakantie enquête van het Nibud blijkt dat vooral huishoudens die minder dan modaal verdienen, de vakantie dut haar overslaan
Uit onderzoek van het Nibud blijkt: ‘De huishoudens die niet op vakantie gaan, hebben het geld nodig voor andere zaken. Het wordt opzij gezet of gebruikt voor het aflossen van schulden’, zegt een woordvoerder van Nibud in de Telegraaf.
Als gezinnen of mensen met weinig geld toch op vakantie gaan, beperkt zich dat meestal tot een week. Mensen met een hoger inkomen gaan gemiddeld twee tot drie weken weg, volgens het Nibud.
Overigens zitten de thuisblijvers niet alleen aan hun huis gekluisterd. Het grootste gedeelte, 93 procent, onderneemt leuke dingen. Bijvoorbeeld dagtripjes, bijvoorbeeld naar het strand of de dierentuin. Gemiddeld gaat een Nederlander ruim twee weken (16 dagen) op vakantie en dat kost gemiddeld 2.600 euro.
"Omdat uit voorgaande onderzoeken van het Nibud is gebleken dat er nog een grote groep mensen (40%) te weinig of helemaal niet spaart is het Nibud blij te zien dat het vakantiegeld vaker wordt gebruikt om mee te sparen.
Over het algemeen vindt het Nibud dat de gemiddelde Nederlander verstandig met zijn vakantiegeld omgaat."
Zorgen maakt het Nibud zich slechts om mensen met een betalingsachterstand die desalniettemin lekker op vakantie gaan in plaats van af te lossen.
De Boer (VNO/NCW) wil 1/2 tot 3/4 van de "bijstandgenieters" aan het werk hebben en daarom moeten de uitkeringen verder omlaag, opdat de eerste schijf ook weer verlaagd kan worden.
Naast de vraag waar al die banen dan zijn, is mijn constatering gewoon een verdere stap in the race to the bottom, opdat nog minder mensen deel kunnen nemen aan de "moderne " samenleving en dus afgeschreven worden.
Extremistisch neo- liberalisme!
>>> Citaat: Geen geld meer voor vakantie...
>>> Ondanks de vette voorgehouden worsten van Rutte, econmie gaat vooruit,€ 1000.- voor elke werkende. tja die holle garantie...
>>> Dan nog de BTW verhogen.
>>>Zal de kans op vakantie volgend jaar helemaal zijn vervlogen..
>>> Dom...dom...dit kabinet nog langer te laten regeren...
>>> Zal in de nabije toekomst de onderkant van de maatschappij nog veel meer moeten ontberen..
>>>
Schulden aflossen. Zou dat soms de hypotheek zijn? Naar aanleiding van dat leuke boekje over thuis met vakantie gaan en met het bespaarde geld zo snel mogelijk de hypotheek aflossen?
En dan gaat het hier nog om de werkenden. Want ook de werkende middenklasse behoort steeds meer tot de onderklasse.
Maar ja, in een klassenmaatschappij zijn de mensen die nog moeten werken voor hun geld per definitie onderklasse: Vandaar 'working class'
Dat is kapitalisme: De ene werkt, de ander verdient.
Vakanties zijn in Nederland veel te belangerijk.
Geef het eindelijk eens de plaats die het verdient,
achter aan in de rij.
Maar het pochen tegenover buren en familie zal ook wel een rol
spelen.
"Een kwart van de Nederlandse werknemers kan zich geen vakantie veroorloven en blijft daarom thuis in de zomer".
Dat valt niet uit het onderzoek te concluderen. Er is niet gevraagd naar motivatie, waarom wel, waarom niet op vakantie. Geen zin in vakantie, niet nodig etc. valt ook onder dat kwart.En er zijn ook boven modaal verdienenden die (tijdelijk) niet op vakantie gaan. Wat wel klopt met het onderzoek is dat men minder op vakantie gaat naarmate men minder verdient. Het is dus weer niet zo dramatisch als het lijkt. Dat ben ik hier inmiddels wel gewend.
Het gebeurde in mijn jeugd heel vaak dat er geen geld was om op vakantie te gaan. Toch ben ik gewoon in leven gebleven, het heeft me misschien ook net dat tikje meer vechtlust en doorzettingsvermogen gegeven om zelf wat hoger op de ladder te komen dan mijn vader.
Vakantie hoeft helemaal niet zo duur te zijn. Boodschappen zijn elders even duur (of goedkoper). Je kunt naar de duurste camping/hotel gaan, maar dat kan ook vrij goedkoop. En all inclusive naar Turkije kan nog steeds spotgoedkoop.
Ik denk dat wij (2 volwassenen, 2 jonge kinderen) bij lange na die € 2.600 ,- niet halen. Eerder iets van € 1.500,-. En dan houden we ons echt niet in.
Toen de kinderen klein waren gingen wij niet met vakantie.
Daarna eerste jaren zeer goedkoop op een Nederlandse camping met een grote tent die we met uitrusting voor 100 gulden hadden gekocht.
één camping zelfs op fietsafstand van ons huis en het waren zeer leuke vakanties. Niet minder leuk dan de vakanties die wij later in frankrijk en Italie hebben gehouden.
Die conclusie kun je op basis van dit bericht niet trekken. Geld opzij zetten of schulden aflossen (zoals in het artikel staat) kan ook als het goed gaat met de economie.
Persoonlijk heb ik economisch niets te klagen en toch ben ik al anderhalf jaar niet op vakantie geweest omdat ik andere prioriteiten heb. Geen enkele probleem. Vroeger klaagden mensen minder en waren ze een stuk creatiever.
Precies.
Dan komen de toeristen zelfs naar je toe. Ik heb heel wat wilde avonturen beleefd op de Walcherse campings. En daarna weer lekker op je fietsje naar huis.
Groeten van een medezeeuw
Dat is niet waar.
http://www.intertoys.nl/zwembad-1/opblaasbaar-zwembad-rechthoekig?dfw_tracker=6817-6942138922448&gclid=CKHjrMnIp8YCFYvHtAod5kEB-g
Die belanden allemaal bij de vuilnis.
Vakantie kan ook prima in eigen land en/of omgeving!
Zo zie je nog eens wat -van nota bene je eigen land-, spek je de schatkist van je eigen land, voorkom je stress door onnodig ver te reizen, allemaal zaken te regelen en mensen te moeten uitleggen hoe geweldig je vakantie ver weg wel niet was en het is natuurlijk veel meer duurzamer door niet met de auto kilometers te gaan scheuren door Europa.
Een van de positieve neven-effecten van de crisis kunnen we dus concluderen. Misschien gaan we uit ellende nog eens ouderwets in de zomer met buren 's avonds bbq'en in de tuin of lokale camping.
BBQ-en dan niet meer op houtskool! Hoorde vandaag op radio dat een D66 wethouder stelt dat dat heel slecht voor de kwaliteit van de lucht is. In zijn Den Haag liever BBQ-en op gas!
Het gaat om de kosten van de gemiddelde vakantie van de gemiddelde Nederlander.
Mensen met een riant salaris die geen gezin hebben te onderhouden, mensen die luxe op vakantie kunnen gaan omdat ze niet anders gewend zijn, het klootjesvolk met kinderen dat verplicht wordt in de duurste tijd van het jaar op vakantie te gaan of bijv. het koninklijk gezin gooien het gemiddelde flink omhoog.
Erg leuk was natuurlijk wel het artikel in de Televaag dat UWV en rechters vanaf 1 juli een grote ontslaggolf verwachten.
Het betreft dan vooral middenkader en hoger kader van mensen met riante arbeidsvoorwaarden die nu het haasje gaan worden.
Het gejammer op de diverse fora was dan ook niet van de lucht (tenslotte hebben die mensen daar onder werktijd de tijd voor).
Neemt niet weg dat enig leedvermaak dan ook op zijn plaats is omdat het vooral die lieden zijn die D66 en VVD stemmen.
Dus weg leasebak, en ga maar kijken of het UWV iets kan met je vergaderkont en rapporten eelt.
En met de fiets op vakantie naar Petten. een weekje, enig.
In plaats van de trip naar the USA of Thailand.
Iedereen met een laag inkomen gratis de nieuwste iPhone, stedentrip en zonvalantie op Aruba.
Dit is het enige wat ik kan opmaken uit dit soort artikelen
En niemand die even nadenkt, of de mensen die niet met vakantie (kunnen) gaan niet al met andere financiële problemen zouden kunnen zitten? Lekker lui en makkelijk veroordelen weer hier.
@Anja Lodewijks: Je reactie is me nog niet duidelijk. Je beweert dat het volgende gemiddelde gehanteerd wordt:
Vakantie voor 1 persoon voor €2600
Vakantie met zijn tweeën voor €5200
Vakantie met een gezin met 2 kinderen, nou okee, 3x €2600= €7800
Lijkt me toch niet geloofwaardig. Zo lees ik het ook niet. Het gaat om de mensen die wel op vakantie gaan, het gemiddelde aantal dagen met daarbij hun gemiddelde aan uitgaven. De rest van de mensen wordt niet meegerekend bij deze cijfers denk ik.
Ik benadrukte de onduidelijkheid van het gemiddelde. Het is ook mijn vraag, hoezo gemiddelde?
Je kan daar ook nog vakantie in Nederland of buitenland bijhalen. Aan vakanties in het buitenland wordt meer geld aangegeven, maar ga je dan vroegboek, last minute of doe je een compleet verzorgde rondreis met overnachtingen in 5 sterren hotels?
Met de fiets of met het vliegtuig (goedkope of dure vliegtickets).
Wintersport plus zomervakantie met huis incl. sauna en wasmachine of een resort, of ga je met het gezin kamperen bij de boer?
Uit het artikel 'gemiddeld gaat een Nederlander ruim twee weken (16 dagen) op vakantie en dat kost gemiddeld 2.600 euro.'
Ik ben nooit verder gekomen dan 1000-1500 euro voor een vakantie, 2600 wel erg veel!
drie weken spanje met zijn zessen 1700 camping en zeg 1800 voor de rest 3500 piek en dan moet je echt niet te gek doen,dit is nog exclusief tol en diesel.
Vakantie is heel duur maar de rest van het jaar werk ik mezelf de pestpleuris dus drie weken zijn heilig.
Terug naar de jaren '50, achterop de fiets bij pa voor een dagje naar de speeltuin in Paterswolde (prov. Groningen) en met een roeibootje het Paterswoldsemeer op.
Een hele belevenis.
https://www.youtube.com/watch?v=8Ia7KA3pJM8
Het lijkt een stapje terug maar het is bijzonder gezond voor je welzijn. Dan raak je minder gestresst en zal je in de toekomst minder consumptie nodig hebben om het net zo gezellig te maken.
''Oh wat zielig. Misschien een vakantiebank oprichten voor die mensen?''
Dus Jan Modaal werkt zich een bult wordt uitgezogen om steeds meer mensen te kunnen laten profiteren van de verzorgingsstaat en vervolgens is hoon zijn dank?